Kurumsal

   Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi olarak, öğrencilerimizi merkez alan bir yaklaşımla hizmet veren kurumumuz; özel öğrenme güçlüğü (disleksi), bedensel engelli bireyler (fizyoterapi),özel eğitim (zihinsel)yaygın gelişimsel bozukluklar (otizm)dil ve konuşma güçlüğüişitme engelli bireyler; sosyal, duygusal ve davranış problemleri ile temel öz bakım becerileri ; işlevsel, akademik becerilerini geliştirmek ve topluma uyum becerilerini artırmak amacıyla hizmet sunmaktadır.

   Kurumumuz sürdürdüğü kaliteli ve disiplinli hizmet anlayışını içeren eğitim politikasıyla ve uzman kadrosuyla hizmetlerine devam etmektedir.

    Eğitimlerimiz ücretsiz olup, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından karşılanmaktadır.

    Servislerimiz ücretsizdir.

Misyonumuz

    Tüm özel çocuklarımızın sunduğumuz hizmetlerden yararlanması, toplum yaşamına uyum sağlaması, yapabileceklerinin en iyisini yapması, yaşadıklarının ve hissettiklerinin her alanda toplum tarafından kabullenilmesi, yüreklerinde ki sesin duyulması, saygı, sevgi ve hoşgörüyle beslenen toplumsal bir bilinç ile desteklenmesi için varıız.

Vizyonumuz

    Özel Eğitim Dünyası Esençocuk olarak; profesyonel çalışma zihniyetine sahip ekip arkadaşlarımızla birlikte tüm öğrencilerimizi öncelikle oldukları gibi kabul edip, sonrasında onları ulaşabilecekleri en iyi seviyeye getirmeyi ve kapasiteleri dâhilinde hayata aktif katılımlarını sağlamayı kendimize ilke edindik.

        Bu süreçte güven duygusuna dayalı ekip ruhunu oluşturup, koruyarak, hizmet alan bireyler ile işbirliği içerisinde, üretken, değişime ve yeniliklere açık, her durumu bir öğrenme fırsatı olarak değerlendirmeyi bilen bakış açımızla en uygun hizmeti vermeye devam etmekteyiz.